Blokada alkoholowa wniosek

Składanie wniosku o blokadę alkoholową krok po kroku

Oprócz samych wideorejestratorów, moją uwagę przykuło całkowicie inne urządzenie. Tak samo jak kamerka samochodowa, która mimo swojego małego wymiaru potrafi przynieść dużo korzyści. A w tym przypadku szczególnie takiemu, który zasługuje na drugą szansę. Mowa tutaj o blokadzie alkoholowe. Tylko czym ona właściwie jest? Po co ją montować oraz komu może ona przynieść potencjalne korzyści.

Czym jest blokadaalkoholowa

Postaram się krok po kroku, wytłumaczyć blokadę alkoholową samą w sobie oraz jak i po co ją montować. Jest to nic innego, jak alkomat specjalnie skonstruowany do montażu w samochodzie.

Podpina się go do zapłonu, konkretnego urządzenia — uniemożliwiając tym samym odpalenie pojazdu bez jego aktywacji. Silnik odpali się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy "dmuchniemy" w niego, a jego wyświetlacz wykaże tolerowaną wartość alkoholu we krwi. Montaż takiego urządzenia wymaga specjalistycznej wiedzy, dla tego nierekomendowany jest jego montaż we własnym zakresie.

Montażu dokonuje wyspecjalizowany w tym zakresie mechanik. Potencjalne zakłady, zajmujące się tą działalnością wraz z wynajmem, można bez problemu znaleźć na stronie https://www.blokadaalkoholowa.com/montaz/

No dobrze, ale po co w takim razie blokada alkoholowa? Mam bronić się sam przed sobą, czy pijanym złodziejem? Wszystko rozchodzi się tak naprawdę, nie o blokowanie jazdy, a możliwość ponownego wejścia za kółko. Urządzenie te, kupuje się po to, aby móc wrócić do prowadzenia pojazdu, po jego utracie na "jeździe na podwójnym gazie". Jedyne co trzeba zrobić, to złożyć wniosek blokady alkoholowej do sądu i wyposażyć się w urządzenie

Blokada alkoholowa krok po kroku

Wymagania przed wnioskiem

Jak łatwo się domyślić, przede wszystkim, trzeba te prawo jazdy stracić. Możliwa jest utrata na dwóch płaszczyznach czasowych:

  • dożywotni zakres prowadzenia pojazdu,
  • ograniczone czasowe.

Ubiegać się o wniosek, można w pierwszym przypadku po upływie 10 lat. W drugim zaś po upływie połowy orzeczonego czasu

Składanie wniosku krok po kroku

W pierwsze kolejności, należy napisać wniosek z powołaniem się na art. 182a § 1 kkw oraz z odpowiednim uzasadnieniem, w którym powołujemy się na sytuację życiową. Może nim być na przykład:

  • wykonywanie pracy związanej z prowadzeniem pojazdu,
  • pomoc rodzinie,
  • bycie opiekunem dziecka,
  • dbanie o chorego członka rodziny,

Następnie wniosek trzeba złożyć do sądu w pierwszej instancji, który wydał zakaz prowadzenia pojazdu. Sąd na specjalnym posiedzeniu, rozpatruje taki wniosek. Następnie wydaje postanowienie, informujące o tym, czy został on rozpatrzony pozytywnie, czy też negatywnie. Od odpowiedzi sądu, można złożyć odwołanie, który umożliwi ponowne rozpatrzenie sprawy